WHATSAPP RANDEVU
Başa
HAKKIMIZDA İLETİŞİM MENU

TEDAVİLER » AĞIZ DİŞ VE ÇENE RADYOLOJİSİ

AĞIZ DİŞ VE ÇENE RADYOLOJİSİ

Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, ağız, diş, dişeti ve çevre dokularının hastalık, anomali, gelişim kusurlarını inceleyen, teşhis ve tedavi kriterlerini araştıran ve ağız ve diş sağlığı sorunu olan tüm hastaların tedavi planlamasını yapan diş hekimliği uzmanlık alanıdır.

Hastalıkların tanısı, diş hekimliği uygulamalarının temel taşıdır. Öncelikle amaç hastanın şikayetinin kaynağının belirlenmesidir.

Hastalarımız kliniğimize başvurduğu zaman hem klinik ve hem de radyolojik olarak değerlendirilerek bir bütün olarak mevcut ve/veya olası problemleri hakkında detaylı bir şekilde bilgi sahibi olmamız mümkün olabilmektedir. Kliniğimizde çeneler ve komşu dokuların Panoramik radyografi ile iki boyutlu görüntüsü alınırken Dental Tomografi ile de üç boyutlu görüntüsü elde edilebilmektedir. Baş-boyun bölgesi için özel olarak hazırlanmış bu tomografi cihazı ile hasta daha az radyasyona maruz kalır ve istenilen bölge 3 boyutlu olarak görülebilir.

Uzman kadromuzla yaptığımız detaylı klinik ve radyolojik değerlendirme sonucunda hastalarımıza kişiye özgü tedavi planları sunulur.