WHATSAPP RANDEVU
Başa
HAKKIMIZDA İLETİŞİM MENU

TEDAVİLER » DENTAL TOMOGRAFİ

DENTAL TOMOGRAFİ

Prodentalia diş kliniği olarak 3 boyutlu diş tarayıcısı (CBCT [Konik Işınlı Dental Tomografi]) gibi en yeni ve en yenilikçi diş tedavilerini ve teknolojilerini kliniğimizde kullanmaktayız.

Böylelikle hastalarımız mümkün olan en güncel diş tedavisi hizmetlerini alabilmektedir.

Bir CBCT tarayıcı (Konik Işınlı Bilgisayarlı Tomografi), dişler, çeneler, yumuşak doku ve kemikler dahil olmak üzere bir hastanın ağzının hassas, yüksek çözünürlüklü 3 boyutlu görüntülerini detaylı bir şekilde oluşturan son teknoloji görüntüleme sistemidir.

Geleneksel 2-D Röntgenler diş hekimliğinde hala kullanılmakta olmakla beraber 3-D görüntüleme daha iyi planlama, daha erken teşhis, daha verimli tedaviye olanak sağlamaktadır.

3D dental CBCT taramaları, dental implantların doğru yerleştirilmesi için gereklidir. CBCT taramaları çene kemiğinin derinliğini, genişliğini ve yoğunluğunu ve daha da önemlisi sinir kanallarının ve sinüs boşluklarının yakınındaki kemiğin derinliğini 3 boyutlu bir görünümde 0,1 mm hassasiyetle ölçer.

Dental tomografi görüntüleri, yüksek çözünürlüğü sayesinde netlikten ödün vermeden hem yumuşak hem de sert dokuyu görüntüleme imkanı vermektedir.

Dental tomografi görüntüleme işlemi bir dakikadan daha kısa sürer, tamamen ağrısızdır ve radyasyon dozu geleneksel bir CT tarayıcısından 100 kat daha azdır.

Dental tomografi ile çeneler ve komşu yapılardaki sinirler, diş kökleri, önceki implant uygulamaları, yeni implant planlaması, kistik ve tümöral yapıların analizi ve konumunu belirlenebilmektedir.

İmplant uygulamalarında mümkün olduğunca doğru planlama yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Bu gelişmiş görüntüleme teknolojisi ile implantınızın uzun vadeli stabilitesini hiç olmadığı kadar iyi sağlanabilmektedir.